KONTAKT
Drukuj ofertę

Węgry: Budapeszt, Szentendre 4 dni

Węgry / Budapeszt, Szentendre
1/6
Transport: autokar
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: Wg programu
Numer oferty: WL/0039
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Dzień 1:  Żywiec
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 07:00. Przyjazd do Żywca. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta, następnie zwiedzanie Muzeum Browaru Żywieckiego  jednego z pierwszych browarów w Polsce , który został założony w 1856r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga - degustacja piwa. Przejazd do Milówki na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2:  Budapeszt
Śniadanie – suchy prowiant na drogę. Wyjazd o godz. 05.00 – 06:00 rano, przyjazd do Budapesztu w godzinach popołudniowych, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wyjazd do centrum Budapesztu, przejazd na górę Gelerta, spacer wokół Cytadeli, panorama miasta wpisana na listę UNESCO na pięknie podświetlone centrum, przejazd na przystań naddunajską, godzinny rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3:   Budapeszt
Śniadanie, zwiedzanie Budapesztu, w programie: Wzgórze Zamkowe na którym znajduje się najstarsza część miasta wraz z Zamkiem Królewskim, Basztami Rybackimi, Kościołem św. Macieja. Następnie Parlament (z zewnątrz), Bazylika, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia Węgrów – dłoń króla św. Stefana. Czas wolny na ulicy Vaci, (sklepy z pamiątkami). Przejazd najstarszą na kontynencie Europejskim linią metra na Plac Bohaterów zwany Placem Millennijnym, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego, spacer po parku Varosliget, Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli – kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier. Wieczór w Czardzie – typowej węgierskiej restauracji/gospodzie. Kolacja All inclusive z programem folklorystycznym – muzyka, taniec w strojach regionalnych. Powrót do hotelu, nocleg

Dzień 4:   Szentendre
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Szentendre, malowniczego miasteczka położonego na zboczach naddunajskich wzgórz. Miasteczko przypomina polski Kazimierz nad Wisłą. Wąskie i kręte uliczki, piękne kościółki, małe i nastrojowe kafejki oraz piękny pasaż wzdłuż brzegu Dunaju nadają mu niepowtarzalny charakter, możliwe zwiedzanie Muzeum Marcepana oraz degustacja wina. Po programie, wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.