KONTAKT
Drukuj ofertę

Węgry 4 dni Śladami św. Jana Pawła II

Węgry / Svatý Kopeček – Esztergom – Szentendre – Budapeszt - Máriapócs - Eger
1/8
Data wyjazdu: 20.05.2020
Data powrotu: 23.05.2020
Ilość dni: 4
Informacja: TRWAJĄ ZAPISY
Transport: autokar
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: Hotel / Pensjonat
Numer oferty: WL/0111
Cena 0 zł / za os.
Zapytaj o ofertę

1 dzień: 13 maj 2020 Svatý Kopeček – Esztergom – Szentendre – Budapeszt 
Wyjazd z Łap o godzinie 00:15. Przyjazd do Czech – Około pięciu kilometrów na północny wschód od Ołomuńca znajduje się miejsce pielgrzymek - Svatý Kopeček, - Zwiedzanie pięknej bazyliki pod wezwaniem Nawiedzenia Marii Panny. Przejazd do Esztergom, węgierskiej stolicy kościoła katolickiego i miejsce urodzin św. Stefanai św. Kingi. Szentendre – serbskie miasto na Węgrzech z cerkwiami i katedrą prawosławnego biskupa Węgier, a także miasto artystów, malarzy, twórców sztuki z licznymi muzeami i klimatem paryskiego Montmartu, Muzeum marcepanów. Przejazd do Budapesztu, wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Obiadokolacja, nocleg. 

2 dzień: 14 maj 2020 Budapeszt 
Śniadanie, Zwiedzanie Budapesztu, Oprócz miejsc odwiedzanych zazwyczaj przez turystów zobaczymy kościół skalny - miejsce powstania zakonu Paulinów, skąd zakonnicy przybyli na Jasną Górę i gdzie jest kaplica obrazu MB Częstochowskiej. Kościół skalny (w grocie Góry Gellerta) jest znany jako „węgierskie Lourdes” z racji licznych uzdrowień. Bazylika św. Stefana i kaplica św. prawicy, Plac Wolności, przejście na Plac Kossutha pod parlament, Kościół parafialny Pesztu – najstarsza świątynia miasta, gdzie znajdują się relikwie św. Gellerta – pierwszego węgierskiego męczennika. Wieczorem wyjazd na Wieczór węgierski w czardzie z programem folklorystycznym, nocleg.

3 dzień: 15 maj 2020 Máriapócs - Eger
Śniadanie, przejazd do Máriapócs, najsłynniejszego sanktuarium unickiego na Węgrzech. Cudowna ikona (tzw. płacząca) została przewieziona w XVII w. do Wiednia, ale wykonana kopia również ma cudowne właściwości. Od roku 1946 cudowny obraz jest umieszczony w nowo wzniesionym ołtarzu bocznym, a kościół nosi tytuł bazyliki. Do sanktuarium pielgrzymowali grekokatolicy, katolicy łacińscy i prawosławni, zarówno z Węgier, jak Rumunii, Słowacji i Ukrainy. Obecnie Máriapócs określane jest jako narodowe sanktuarium Węgier. 18 sierpnia 1991 przebywał tu papież Jan Paweł II, co upamiętniono założeniem parku noszącego jego imię. Powrót na nocleg w okolicy Egeru. Obiadokolacja, nocleg. 

4 dzień: 16 maj 2020 Eger - Powrót
Śniadanie, zwiedzanie Egeru – zamek, wsławiony bohaterską obroną przed Turkami w 1552 roku, ruiny dawnej katedry, rotunda z X wieku – pierwszy kościół chrześcijański na Węgrzech. Bazylika w Egerze ze znakomitymi organami. Następnie wizyta w Dolinie Pięknej Pani, gdzie w wulkanicznych skałach wydrążono dziesiątki winiarni i lokali, w których można degustować miejscowe gatunki win  Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Łap z 16/17 maja 2020.

Program zwiedzania możemy dopasować do potrzeb grupy. Program ramowy może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot / przewodnik.