KONTAKT
Drukuj ofertę

Stany Zjednoczone: Wschodnie i Zachodnie Wybrzeże 13 dni

Stany Zjednoczone / Nowy Jork, Filadelfia, Doylestown, Waszynkton, Wodospady Niagara, Buffalo, Los Andeles, Hollywood, Las Vegas, Wielki Kanion Kolorado, Dolina Śmierci, Park Narodowy Yosemite, San Francisco
1/4
Transport: samolot/autokar
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: Wg programu
Numer oferty: WL/0133
Cena od 6 500 zł
Zapytaj o ofertę

NOWY JORK, FILADELFIA, DOYLESTOWN, WASZYNGTON, WODOSPADY NIAGARA, BUFFALO, LOS ANGELES, HOLLYWOOD,  DOWNTOWN LAS VEGAS, WIELKI KANION KOLORADO, DOLINA ŚMIERCI, PARK NARODOWY YOSEMITE, SAN FRANCISCO

WYJĄTKOWY PROGRAM - ZWIEDZAMY WSCHODNIE I ZACHODNIE WYBRZEŻE USA - PRZELOT WEWNĘTRZNY W USA. ZOBACZYMY WIECEJ NIŻ INNI.

Dzień 1.  WARSZAWA – NOWY JORK    
     
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie 3 godziny przed odlotem. Wylot do Nowego Jorku 15:45. Przyjazd do NOWEGO JORKU, spotkanie się z przewodnikiem na lotnisku w hali przylotów, przejazd do hotelu i zakwaterowanie na 2 noclegi.

Dzień 2.   NOWY JORK
Śniadanie. Zapraszamy na zwiedzanie największego i najsłynniejszego miasta miasta Ameryki - Nowy York! Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od Mszy św. w najsłynniejszym kościele katolickim Ameryki – Katedra św. Patryka. Następnie czekają na Państwa spacery po Piątej Alei i Rockafeller Center, Opera Metropolitan, Broadway i Times Square, Biblioteka Nowojorska, Dworzec Grand Central, Siedziba ONZ, oraz spacery w Parku Centralnym. Rejs statkiem na Statuę Wolności (w cenie). Fakultatywnie, wjazd windą na słynny taras obserwacyjny na 86-m pietrze legendarnego wieżowca Empire State Building. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 3.  FILADELFIA – DOYLESTOWN „AMERYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA”
Po śniadaniu wyruszamy do kołyski amerykańskiej demokracji i wolności, jednej z pierwszych stolic młodych Stanów – Filadelfii, gdzie udamy się na pieszą wycieczkę po starym kolonialnym mieście podczas której, odwiedzimy najstarszą wciąż zamieszkałą uliczkę Ameryki, kościół Christ Church, Dom Tadeusza Kościuszki i zwiedzimy Salę Niepodległości, gdzie została uchwalona Deklaracja Niepodległości. Następnie w programie centrum, piękny ratusz, Downtown z wieżowcami i Aleje Benjamina Franklina – amerykańskie Champs D’Elysee. Dzisiaj czeka na Państwa wizyta oraz Msza św. w Amerykańskiej Częstochowie – sanktuarium narodowe oraz duchowe serce Polonii Amerykańskiej – sanktuarium posiada replikę obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz serce premiera Polski Ignacego Jana Paderewskiego Wieczorem przejazd do Nowego Jorku gdzie będą następne 2 noclegi. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.   WASZYNKTON
Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w największym kościele katolickim Stanów Zjednoczonych – Sanktuarium Narodowe Bazylika Niepokalanego Poczęcia a następnie przejedziemy na zwiedznie stolicy Stanów Zjednoczonych – Waszyngtonu , w programie m. in. wizyta pod Kapitolem gdzie powstaje Amerykańskie prawo oraz spacery pod Białym Domem, gdzie mieszka prezydent. Zwiedzimy najsłynniejsze pomniki narodowe: Pomnik Lincolna, Pomnik Weteranów Wojny Wietnamskiej, Pomnik Weteranów Wojny Koreański oraz Pomnik Jeffersona pięknie położony nad zatoką. Staniemy również pod najwyższym obeliskiem na świecie - Pomnikiem Waszyngtona. Czeka na Państwa również wizyta w najbardziej odwiedzanym muzeum świata – Narodowe Muzeum Lotnictwa i Kosmosu. Nocleg w stanie Pensylwania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.   WODOSPADY NIAGARA
Śniadanie. Czeka na Państwa piękna podróż przez malownicza prowincję stanów Pensylwania i Nowy Jork do wodospadów Niagara – najsłynniejsze wodospady na świecie, jedno z siedmiu cudów świata, zapierająca dech w piersi swoją potęgą i pięknem.  Będziemy podziwiać wodospady Niagara z amerykańskiej krawędzi w najstarszym parku stanowym Ameryki, a następnie ze statku którym popłyniemy pod sam wodospad. A wieczorem czekają na nas piękne iluminacje wodospadów Niagara! Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.   BUFFALO - LOS ANGELES (PRZELOT WEWNĘTRZNY) - HOLLYWOOD
Po śniadaniu odwiedzimy piękne sanktuarium narodowe Matki Boskiej Fatimskiej. Następnie, przejazd na lotnisko i przelot do światowej stolicy kina - Los Angeles, gdzie, po przylocie, zapraszamy na wycieczkę po “Mieście Aniołów”: m. in. Hollywood - Aleja Gwiazd, legendarny Teatr Chiński z odciskami stóp i dłoń gwiazd filmowych oraz Teatr Kodaka gdzie wręczają Oskary, Bulwar Zachodzącego Słońca, Beverly Hills i Rodeo Drive, gdzie gwiazdy robią zakupy, i oczywiście słynne miasta nad oceanem Santa Monica i Venice Beach. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.   DOWNTOWN - LAS VEGAS
Śniadanie. Rozpoczniemy dzień od wizyty w pięknej nowoczesnej Katedrze Matki Boskiej Królowej Aniołów. Następnie, zwiedzanie Downtown, Stare Miasto, i udamy się w drogę przez malowniczą kalifornijską pustynię do światowej stolicy hazardu i rozrywki Las Vegas. Po zakwaterowaniu w hotelu zapraszamy na spacery wzdłuż słynnego bulwaru kasyn Las Vegas Strip, po najsłynniejszych kasynach na świecie, gdzie każdy czuje się jak milioner. Nasz przewodnik zabierze Państwa na spacer kanałami Wenecji oraz uliczkami Rzymu wraz z fontanną de Trevi, zapierające dech tańczące fontanny, największe na świecie trzypiętrowe żyrandol kryształowe, największą na świecie fontannę czekoladową oraz największą szklaną rzeźbę! Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8.   WIELKI KANION KOLORADO
Po śniadaniu zapraszamy Państwa na wycieczkę do słynnej Arizony gdzie zwiedzimy jeden z największych na świecie cudów natury Wielki Kanion Kolorado w miejscu gdzie stoi legendarny szklany most zawieszony 1,450 metrów nad krawędzią kanionu – pójdziemy tym mostem na spacer! Również czeka na Państwa pobyt nad legendarną Zaporą Hoovera. Odwiedzimy prawdziwy rezerwat Indianski Hualapai i zrekonstruowaną wioskę Indianską aby Państwo zobaczyli jak mieszkali Indianie tysiące lat temu. Fakultatywnie lot helikopterem nad Wielkim Kanionem. Również czeka na Państwa pobyt nad legendarną Zaporą Hoovera, położonej na granicy Nevady z Arizoną, wśród pięknych grzbietów Czarnych Gór. Jest to jedno z siedmiu cudów świata techniki. W chwili ukończenia w 1936 r. była zarówno największą na świecie elektrownią wodną, jak i największą na świecie konstrukcją betonową. Wieczorem zapraszamy na nocne zwiedzanie Downtown Las Vegas pod słynna kopułą. Fakultatywnie, jedno z najsłynniejszych show lub występów w Las Vegas. Wieczór pełen niezapomnianej zabawy! Msza św. - w polskiej parafii Matki Boskiej Królowej Las Vegas.

Dzień 9.   DOLINA ŚMIERCI
Śniadanie. Przejazd przez malownicze górskie tereny Newady i Kalifornii. Zwiedzanie parku narodowego Doliny Śmierci – kraina pełna skrajności, najniższe, najsuchsze i najgorętsze miejsce w Ameryce Północnej, gdzie temperatury w lecie osiągają 57 C, a piasek rozgrzany jest niemal do 100 C. Staniemy na najniżej położonym punkcie znajdującym się na wysokości 86 m poniżej poziomu morza - najniżej położona depresja na zachodniej półkuli! Zobaczymy malownicze wydmy piaszczyste podobne do Sahary, szerokie widoki Doliny Śmierci o długości 225 km, zadziwiające złote kaniony oraz bajeczne góry, które mienia się kolorami od czerwieni, złota do zieleni i czerni. Wieczorem już będziemy w Las Vegas. Przejazd wzdłuż malowniczych gór Sierra Newada, i jeśli będzie widoczność, zobaczymy najwyższy szczyt USA poza Alaską – Góra Whitney, która ma 4,421 metrów.

Dzień 10.   PARK NARODOWY YOSEMITE
Śniadanie. Dzisiaj udamy się do Gór Sierra Nevada gdzie czeka na Państwa zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite, jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, w programie m. in. zapierająca dech Dolina Yosemite, znajdująca się na liście UNESCO, największy wodospad w Ameryce o oszałamiającej wysokości 740 metrów!

Dzień 11.   SAN FRANCISCO
Śniadanie. Przejazd do San Francisco, gdzie czeka na Państwa wycieczka po najbardziej lubianym mieście Ameryki – San Francisco nazywanym „Miastem nad Zatoką,” gdzie rzędy eleganckich domów, sławna kolejka szynowo-linowa, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nadbrzeże tworzą unikalną atmosferę. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Chinatown, Fisherman’s Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie” i Golden Gate Park. Po południu czas wolny w San Francisco na spacery po mieście i ewentualne zakupy w najsłynniejszej dzielnicy Union Square. Dla chętnych fakultatywne rejs statkiem po zatoce San Francisco, pod mostem Golden Gate i wokół słynnego wiezienia wyspy Alcatraz. Czeka również na Państwa wizyta w starej hiszpańskiej 18-wiecznej Misji Dolores – najstarszy budynek w San Francisco. Nocleg w San Francisco.

Dzień 12.    SAN FRANCISKO – WYLOT DO POLSKI
Śniadanie. Czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Dzień 13.  WARSZAWA
Przylot do Warszawy. Zakończenie.