KONTAKT
Drukuj ofertę

Sanktuaria Maryjne Europy 14 dni Francja, Hiszpania, Portugalia, Austria, Włochy

Francja, Hiszpania, Portugalia, Austria, Włochy / Mariazell, Spiazzi, La Salette, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona
1/10
Transport: autokar / prom
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: hotel / pensjonat
Numer oferty: WL/0031
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Dzień 1: 
Wyjazd z Polski, godz. 00.05, przejazd do MARIAZELL. Austriackie Mariazell to jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Sanktuarium położone jest w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich — Mater Gentium Slavorum — zwana także Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią Węgier, zwiedzanie sanktuarium, Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2:
Śniadanie, przejazd do Włoch do miejscowości SPIAZZI koło Werony.Wizyta w malowniczo położonym Sanktuarium Madonna
della Corona, Sanktuarium znajduje się po wschodniej stronie Monte Baldo - jak orle gniazdo w ścianie skalnej nad doliną Adygi. w
1988 r. odwiedził ją papież Jan Paweł II, czas na modlitwę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: Śniadanie, Przejazd w kierunku Francji, przyjazd na obiadokolację i nocleg do LA SALETTE. Po obiadokolacji udział w nabożeństwie wieczornym i procesji.

Dzień 4: 
Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Płaczącej Madonny położonym we francuskich Alpach w wyjątkowo pięknej okolicy sprzyjającej modlitwie i przeżyciom duchowym. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19 września 1846 r, film przedstawiający historię objawień. Wyjazd do Lourdes, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:  
Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Płaczącej Madonny położonym w pięknej scenerii francuskich Alp.  Przejazd do LOURDES - nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień z napisem „Jestem Niepokalane Poczęcie” tzw. Massabielskiej. Udział we Mszy św. i Drodze Krzyżowej oraz poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą: młyn Boly (miejsce urodzenia i pierwszych lat życia rodziny Soubirous, La Cachot – dawne więzienie, w którym mieszkała wraz z rodziną w czasie objawień, kościół parafialny św. Piotra, gdzie ochrzczono Bernadettę (obecny Kościół Najświętszego Serca Jezusowego). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, po której udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6:  
Msza Święta. Śniadanie. Pożegnanie z Lourdes. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostella. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: 
Śniadanie.  Przejazd do SANNTIAGO DE COMPOSTELLA. Nawiedzenie Katedry św. Jakuba Apostoła Starszego. Zwiedzanie Bazyliki - trzeciego pod względem ważności, po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Nawiedzenie krypty z relikwiami św. Jakuba. Uczestnictwo we Mszy świętej dla pielgrzymów.  Wyjazd w kierunku Fatimy. Przejazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:   
Śniadanie. Całodzienny pobyt w FATIMIE. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami: Cova da Iria, Bazylika, Droga Krzyżowa, miejsce objawienia Anioła Stróża, Aljustrel – miejscowość, w której mieszkali Łucja, Hiacynta i Franciszek – dzieci, którym objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Msza Święta, czas na różaniec. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: 
Śniadanie. Wyjazd z Fatimy w kierunku LIZBONY. Wizyta w stolicy Portugalii, zwiedzanie miasta: dzielnica Belem (klasztor Hieronimitów, Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych), dzielnica Alfama (katedra, kościół św. Antoniego, panorama miasta z Zamku św. Jerzego). Czas wolny w centrum miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10:
 Śniadanie. Wyjazd w kierunku stolicy Hiszpanii. Zwiedzanie MADRYTU. W programie m.in.: Puerta del sol, plac Mayor - dawny targ i miejsce walki byków, pałac królewski z ogrodami, plac hiszpański. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11: 
Śniadanie. Przejazd do SARAGOSSY połączony ze zwiedzaniem Sanktuarium Matki Bożej Del Pilar. Msza Święta. Następnie przejazd w góry MONTSERRAT, gdzie wznosi się benedyktyński klasztor - sanktuarium Czarnej Madonny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.                                                                        

Dzień 12: 
Śniadanie.  Przejazd do centrum BARCELONY, zwiedzanie stolicy Katalonii. W programie: spacer przez słynną Ramblas, Dzielnica Gotycka, Katedra św. Eulalii,  najsłynniejsze dzieła Antonio Gaudiego: Sagrada Familia, Casa Mila, park Guell.  Obiadokolacja, zaokrętowanie na promie, rejs w kierunku Genui lub Livorno. 

Dzień 13:
Śniadanie na promie, wyokrętowanie w godzinach popłudniowych, wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Austrię i Czechy

Dzień 14:
Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Program zwiedzania możemy dopasować do potrzeb grupy. Program ramowy może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot / przewodnik.