KONTAKT
Drukuj ofertę

Polska, Dania, Niemcy:Kołobrzeg, Świnoujście, Bornholm, Ahlbeck, Heringsdorf 4 dni

Polska, Dania, Niemcy / Kołobrzeg, Świnoujście, Bornholm, Ahlbeck, Heringsdorf, Międzyzdroje
1/10
Transport: autokar / prom
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: Hotel ***
Numer oferty: WL/0048
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

PROGRAMY DLA FIRM PRZYGOTOWYWANE SĄ W POROZUMIENIU Z ZAMAWIAJĄCYM. CENA UZALEŻNIONA JEST OD WIELKOŚCI GRUPY, STANDARDU HOTELU ITP...
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - GWARANTUJEMY BARDZO DOBRĄ ZABAWĘ W BARDZO DOBREJ CENIE.

DZIEŃ 1
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 03:00 lub 04:00. Przyjazd do hotelu. czas wolny , obiadokolacja,  nocleg
DZIEŃ 2
Śniadanie. Wyjazd grupy o godz. 8:00 . Tego dnia zwiedzimy : Trzęsacz – zwiedzanie legendarnej, gotyckiej ruiny kościoła, stojącej na koronie nadmorskiego klifu . Następnie Międzyzdroje – zwiedzanie kurortu określonego mianem „Perły Bałtyku” – molo, Promenada Gwiazd. Wjazd autokarem na wyspę Karsibór, określaną mianem „Pomorskiego Polesia” (gotycki kościół przy którym odpoczywał w 1630r. Król Szwecji Gustaw Adolf II Rezerwat „Karsiborska Kępa”, basen U-bootów) Przeprawa promem z wyspy Wolin na Uznam. Autokarowe zwiedzanie Świnoujścia – obiad. Przekroczenie autokarem granicy polsko - niemieckiej . Zwiedzanie cesarskich kurortów Ahlbeck i Heringsdorf (wejścia na molo, zabytkowa kuracyjna zabudowa, spacer słynną, Cesarską Promenadą z Alhbeck do Heringsdorf, przerwy dla grupy w kurortach) . Powrót do Kołobrzegu około godz. 22:00.
DZIEŃ 3
Śniadanie – suchy prowiant.
Wyjazd z hotelu o godzinie 05:30.
06.00 – rozpoczęcie zaokrętowania pasażerów na statek na Terminalu Międzynarodowym w Kołobrzegu. Odprawa graniczna, zaokrętowanie na katamaran m/s „Jantar”;
07.00 – wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo;
07.00 – 11.30 – pobyt na statku;  projekcja filmów video;
11.30 – przybycie do Nexo (port docelowy na Bornholmie); spotkanie z pilotem.

Trasy wycieczek do wyboru:
 
WARIANT I
4-ro godzinna wycieczka objazdowa, z udziałem polskiego przewodnika.
Wycieczka rozpoczyna się w porcie w Nexo o godz. 12.00.
Przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum.
Przystanek w Svaneke – postój ok. 45 min. Svaneke jest najmniejszym miastem w Danii. Jest to urokliwe miasteczko, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie połozony, tętniacy życiem rynek.
Jest tu Svanake Bryhus jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starch receptur borholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym.
Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej.
Warto zwiedzić również niewielką hutę szkła. Odjazd o godz. 13.00
Przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i 1- godzinny postój przy Hammershus, gdzie można zwiedzić ruiny tego potężnego zamku, które są jednymi z największych w Europie północnej.
Odjazd o godz. 14.45.
Przejazd przez Rutsker, Klemensker, Arsballe, las Almindingen, Vestemarie, przyjazd do Nylars i postój 15 min. Tu znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą. Jest to najlepiej zachowany kościół rotundowy na wyspie.
Dalszy przejazd przez Aakirkeby i powrót do Nexo o godz. 16.00.
Uwaga:
Program wycieczki może ulec zmianie, bez oddzielnego powiadamiania.
 
WARIANT II
Jest to trwająca 5 godzin wycieczka, z wariantu 1-go poszerzona o wizytę w centrum edukacyjno – wystawienniczym NATURBORNHOLM.
NATURBORNHOLM to klucz do zrozumienia i poznania wyspy. Jest to największa inwestycja od czasów budowy zamku Hammershus i jedna z największych atrakcji wyspy. Od 2005 roku posiada on czterogwiazdkowy znak jakości turystycznej. To wspaniałe multimedialne centrum wystawiennicze, poprzez możliwość aktywnego dostępu do wiedzy, jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś interesującego. Podróż w maszynie czasu, spotkanie oko w oko z bornholmskim dinozaurem, akwarium o pojemności 90 tyś. litrów, z rybami Morza Bałtyckiego oraz inne atrakcje sprawiają, że wielu turystów odwiedza to miejsce ponownie, za każdym razem odkrywając nowe tajemnice wyspy. Koniec wycieczki ma miejsce w Nexo o godz. 16.00.        16.00 – 17.00 – zakończenie wycieczki; czas wolny w Nexo;
Nexo jest drugim pod względem wielkości miastem na Bornholmie. Zaraz przy portowym bulwarze mieści się Nexo Muzeum, gdzie prezentowana jest ekspozycja poświęcona historii miasta, rybactwa oraz żeglugi i ratownictwa morskiego. Warto też zobaczyć m. in. Studnię Wspomnień, Ratusz, Dom dziecinny Martina Andersena i jego wyrzeźbioną głowę przed Salonem Pamięci, Dom Marynarza, który służył niegdyś jako szkoła, Kościół, Szkołę Kościelną oraz Ogród Tropikalny, zwany także „Parkiem Motyli”.
17.00 zaokrętowanie na statek;
17.30 – wyjście statku z Nexo do Kołobrzegu; 
17.30 – 22.00 – w czasie rejsu: obiadokolacja
22.00 – przypłynięcie do Kołobrzegu
Nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Kołobrzeg - spacer z przewodnikiem po Starym Mieście zwiedzimy: Neogotycki Ratusz z 1832r, granitowa kula, XV-wieczną Kamienicę Staromieszczańską, oraz  Bazylikę Konkatedralną pw. NMP. Wyjazd w drogę powrotną do Wyszkowa. Zakończenie wycieczki około godziny 23:00                   
UWAGA: WYMAGANY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY