KONTAKT
Drukuj ofertę

Pielgrzymka śladami św Pawła do Grecji

GRECJA / Ateny, Kavala, Delfy, Kalambaka, Meteory, Thessaloniki, Filippi, Thermopile, Tolo, Mykeny, Kanał Koryncki
1/9
Transport: Samolot / autokar
Wyżywienie: Śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotele 3*
Numer oferty: WL/0209
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

1 dzień: 02.07.20
Spotkanie uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie ….. Wylot do Aten o godzinie ….. Przylot do Grecji, transfer do hotelu w okolicach Aten. Nocleg.

2 dzień: 03.07.20
Śniadanie w hotelu. Przejazd na zwiedzanie Aten: Akropol, Areopag, z którego św. Paweł głosił słowa do Ateńczyków, Grecka Agora, zmiana warty pod Parlamentem przy Grobie Nieznanego Żołnierza, stadion Panatenajski i czas wolny na Place – rzemieślniczej dzielnicy, pełnej kolorów, zapachów i pamiątek. Liturgia w katedrze lub kościele polskim. Przejazd w stronę Delf.

3 dzień: 04.07.20
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Apollina. Delfy były i są wyjątkowym miejscem na Ziemi. Uważane za Pępęk Świata – Środek Ziemi były dla starożytnych mózgiem całego antycznego świata. Tutaj przepowiadała Pytia – najbardziej prawdomówna ze wszystkich wyroczni, mówiąc o przyszłości wielkich tego świata, ważnych bitwach historycznych oraz zbliżających sie kataklizmach. Tutaj organizowane były słynne Panhellenskie Igrzyska Pytyjskie – na równi ważne z Olimpijskimi. Jedziemy mieli okazje podziwiać świątynie Apollina, skarbce, gimnazjon, w którym trenowali sportowy oraz stadion gdzie toczyły sie pokojowe igrzyska.
Przejazd do Thessalonik – zwiedzanie miasta: Biała Wieża, Pomnik Aleksandra Wielkiego, Plac Arystotelesa. Patronacka cerkiew Sw. Demetruisza. Zakwaterowanie w okolicach Thessalonik , kolacja i nocleg. Msza w hotelu.

4 dzień: 05.07.20
Wczesne śniadanie w hotelu. Przejazd do Filippi miejsca uwiezienia Św. Pawła, chrztu pierwszej Europejki Lidii oraz miejsca założenia pierwszej gminy chrześcijańskiej. Zwiedzanie terenu wykopalisk, które zakończymy mszĄ w baptysterium.
Przejazd do Kavali, spacer po mieście, czas na zdjęcia przy mozaice upamiętniającej pobyt świętego oraz przy gigantycznym akwedukcie z czasow panowania Rzymian.
Przejazd do Kalambaki u stop monumentalnych Meteorów. Kolacja w hotelu i nocleg.

5 dzień: 06.07.20
Śniadanie i wjazd wgłąb Meteorów – klasztorów zawieszonych w powietrzu. Po drodze postój w Thermopilach, miejsce nietupania słynną bitwę 480 r p.n.e miedzy Grekami i Persami.
Meteory:
Zwiedzimy bizantyjskie skarby, poczujemy smak ascezy wchodząc do klasztorów z wybitnymi ikonami, freskami, ikonostasami i salami muzealnymi. Miejsce to przenosi każdego w inny wymiar, w wielu punktach widokowych będziemy mieli okazje podziwiać z lotu ptaka panoramę skal i 6 pozostałych z 24 monastyrów.
Przejazd na Peloponez.
Po drodze postoj w Thermopilach w historycznym miejscu bitwy 480 r p.n.e miedzy Persami i Grekami. Pomnik króla Sparty – Leonidasa oddaje istotę tego miejsca i samej walki. Przejazd do Tolo. Kolacja i nocleg. Msza w hotelu.

6 dzień: 07.07.20
Czas wolny, świadczenia w hotelu. Fakultatywnie wycieczka na wyspę Hydrę 30.00 – 35.00 Euro / osoba .

7 dzień: 08.07.20
Śniadanie. Zwiedzamy:
Nafplion - weneckie miasto, pierwsza stolica młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Znane również, jako miasto zakochanych. Odbędziecie Państwo spacer po starówce, która na pewno swoim klimatem przeniesie Państwo w czasy, kiedy panowali tu Wenecjanie czy Turcy. Zobaczymy urocza starówkę, cerkiew Sw. Spirydona, pod której zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji. Możliwość odprawienia mszy w katolickim kościele.

Epidauros , gdzie sprawdzimy akustykę w doskonałym teatrze antycznym z IV w p.n.e oraz zwiedzimy sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej. Miejsce to swoja popularność zdobyło poprzez kunszt antycznych medyków, którzy dokonali tutaj pierwszej trepanacji czaszki i cesarskiego ciecia.

Następnie odwiedzimy Mykeny – kolebka naszej kultury. Miejsce to daje na niebywała okazje, aby poznać historie rodu Atrydow, Agamemnona i Pięknej Heleny. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadele mykeńska z murami cyklopimi oraz muzeum ze zlota maska władcy Myken.

Zwiedzanie i degustacja wina w jednej z winnic. Powrót do hotelu na kolacje.

8 dzień: 09.07.20
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Koryntu, który był jednym z najpotężniejszych polis greckich. Sw. Paweł zakalana tu synagogę, przemawia do Koryntina chcac ich nawrocic na sciezke prawdy i cnoty. Dzisiaj podziwiamy w tym miejscu kunszt architektury, sświątynię Apollina, mównice, z której przemawiał święty oraz łaźnie i toalety rzymskie. Msza na stanowisku archeologicznym.
Postój nad Kanałem Korynckim, który łączy 2 Morza: Jońskie z Egejskim. Jest fenomenem stworzonym przez człowieka. Robi ogromne wrażenie od stuleci – kiedyś jako suchy korytarz, po dnie którego niewolnicy przeciągali statki a dzisiaj jako połączenie Europy i Afryki. Wylot do Polski