KONTAKT
Drukuj ofertę

Pielgrzymka na Maltę 5 dni - śladami św. Pawła

Malta / KLIFY DINGLI – RABAT - MOSTA - VALLETTA – HARBOUR CRUISE - BLUE GROTTO – HAGAR QIM - MDINA - GOZO – TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI - MARSAXLOKK
1/10
Data wyjazdu: 13.10.2020
Data powrotu: 17.10.2020
Ilość dni: 5
Informacja: TRWAJĄ ZAPISY
Transport: Samolot / autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: Hotel 4*
Numer oferty: WL/0219
Cena 0 zł / za os.
Zapytaj o ofertę

PIELGRZYMKA NA MALTĘ 5 DNI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

1 dzień: 13.10, wtorek
Spotkanie na lotnisku Chopinaw Warszawie o godzinie 07:50. Wylot na Maltę o godzinie 09:50. Przylot na Maltę około 12:45
KLIFY DINGLI – RABAT - MOSTA
Po opuszczeniu lotniska okolo 13:30 Przejazd na zachodnią strone wyspy na fantastyczny widok z klifów Dingli (250 m.n.p.m), następnie do Rabatu gdzie w centralnej części miasta znajduje się kościół św. Pawła a pod jego murami grota w której święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w roku 60. Zwiedzimy Grotę Św. Pawła.(Msza św. w kaplicy nad grotą).
Na koniec wizyta w MOŚCIE, w kościele o jednej z największych kopuł na świecie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: 14.10, środa
VALLETTA – HARBOUR CRUISE
Śniadanie. Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Ogrodach Barracca, nastepnie odwiedzimy Kon - Katedrę Św. Jana gdzie w oratorium można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie Św. Jana“.Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym odbędzie się msza św. W kościele znajdują się relikwie świętego. Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Wielkiego Mistrza. Na zakończenie dnia udamy się do Sliemy gdzie wsiądziemy na statek aby odbyć podroż po dwóch portach ( Marsamxett i Grand Harbour ). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: 15.10, czwartek
BLUE GROTTO – HAGAR QIM - MDINA
Śniadanie. Wyjazd w stronę południowo - zachodniej części wyspy bogatej w klify, groty i jaskinie. Msza św. w jednym z Maltańskich kościołów. Dojedziemy do wioski rybackiej Wied iz-Zurrieq skąd łodzią , wzdłuż malowniczych klifow
można przepłynąć do “błekitnej groty“ ( Blue Grotto ) (cena 8 EURO od osoby, wycieczka łodzią jest dostępna w zależnośc od pogody).
Kolejny etap wycieczki to najbardziej rozbudowane i złożone świątynie Hagar Qim jedne z najważniejszych zabytków prehistorycznej Malty. Na zakończenie dnia pojedziemy do Mdiny, średniowiecznego miasta usytuowanego na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami . Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzimy katedrę Św. Piotra i Pawła oraz muzeum katedralne. Powrót na obiadokolację do hotelu. Nocleg.

4 dzień: 16.10, piątek
GOZO – TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI
Śniadanie. Gozo usytuowane zaledwie 6 km od pólnocnego wybrzeża Malty jest drugą co do wielkości
wyspą archipelagu. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy kościół TA PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo) gdzie odbędzie się msza św. W Dwejra zobaczymy 2 wspaniałe dzieła natury: Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo a z górującej nad nia Cytadeli rozciąga się widok na cała wyspę. Gozo jest wyspą rolniczą, w czasie wycieczki będzie okazja degustacji oraz kupienia lokalnych produktów.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: 17.10, sobota
MARSAXLOKK
Śniadanie. Przejazd do największej na wyspie wioski rybackiej Marsaxlokk.Msza św. w kościele parafialnym, transfer na lotnisko okolo 11:20 wylot do Polski o godzinie 13:20. Lądowanie w Warszawie o godzinie 16:10. Zakończenie pielgrzymki.