KONTAKT
Drukuj ofertę

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Portugalia, Hiszpania / Lizbona, Fatima, Aljustrel, Coimbra, Santiago de Compostela, Braga, Porto
1/10
Transport: samolot, autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: hotel***
Numer oferty: WL/0019
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę


LIZBONA – FATIMA & ALJUSTREL - COIMBRA - SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA - PORTO


DZIEŃ 1: LOTNISKO LIZBONA – HOTEL W FATIMIE

Przylot do Lizbony około 17/18. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja i nocleg.Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.


DZIEŃ 2: FATIMA – ALJUSTREL I VALINHOS, NOCLEG W FATIMIE
Śniadanie. Msza Święta (Fatima). Następnie zwiedzanie sanktuarium (Fatima). Popołudniu spacer/droga krzyżowa do ALJUSTREL & VALINHOS - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków; udział w nabożeństwach religijnych w Sanktuarium; obiadokolacja, nocleg Fatima. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.
Sugestia: Zwiedzanie ekspozycji "Fátima Luz e Paz" (uzależnione od dostępności)


DZIEŃ 3: COIMBRA - BRAGA, NOCLEG W OKOLICY PORTO LUB BRAGI

Śniadanie w hotelu. Msza Święta (Fatima). Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie (wymaga wcześniejszej rezerwacji). Czas wolny na zwiedzanie. Następnie przejazd do BRAGI – jednego z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie kościoła Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Kolacja i nocleg w okolicy Porto lub Bragi.
Uwaga: W Coimbrze możliwość nawiedzenia Klasztor Santa Teresa (Carmelitas) gdzie przebywała Siostra Łucja – uzależnione od dostępności.


DZIEŃ 4, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NOCLEG W OKOLICY PORTO LUB BRAGI

Wcześnie rano, po śniadaniu, przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA (SPAIN), najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela. Walking tour z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie katedry ,która stanowi sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza Święta w katedrze ( uzależnione od dostępności ). Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.


DZIEŃ 5, PORTO + TRANSFER DO HOTELU W OKOLICY LIZBONY

Po śniadaniu zwiedzanie PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m. in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto, Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka (grupowe zwiedzanie wymaga lokalnego przewodnika) i Sé Catedral. Opcjonalnie rejs po rzece DOURO (ok. 50 min, 11 EUR/pax) a następnie wizyta w jednej z wytwórni win Porto – degustacja (zawarta w cenie). Transfer do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacje i nocleg.
Msza Święta w Porto lub w innej miejscowości podczas tour ( uzależnione od dostępności).
Uwaga: czasami grupy Pielgrzymkowe zatrzymują się w SANTAREM gdzie staramy się zorganizować prywatna Msze Św. (Sanktuarium Cudu Eucharystycznego), możemy tez zatrzymać się w SINTRA - to nieduże miasteczko położone jest w zalesionym terenie, w pobliżu Lizbony. Przez wieki Sintra była rezydencją kolejnych portugalskich władców.


DZIEŃ 6, CALODZIENNE ZWIEDZANIE LIZBONY, NOCLEG W HOTELU W OKOLICY LIZBONY
Po śniadaniu przejazd do centrum LIZBONY. Pierwszy postój w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie kościoła (grupowe zwiedzanie - wynajęcie audio guides, wymaga lokalnego przewodnika) i klasztoru. Degustacji słynnego ciastka "pastel de Belem". Następnie zwiedzimy najstarsza dzielnice Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza Św w kościele Św. Antoniego w Lizbonie (uzależnione od dostępności). Na koniec zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i płacy w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony) Rua Augusta, Restauradores. Kolacja i nocleg.
Uwaga: Panoramiczne zwiedzanie lub krotki postój w nowoczesnej dzielnicy Parque das Nações (główna atrakcja Oceanarium – uzależnione od dostępnego czasu.


DZIEŃ 7, TRANSFER NA LOTNISKO W LIZBONIE

Śniadanie w hotelu lub breakfast box. Transfer na lotnisko w Lizbonie.. Wylot ok godz. 09:00.


 Program zwiedzania możemy dopasować do potrzeb grupy. Program ramowy może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot / przewodnik.