KONTAKT
Drukuj ofertę

Pielgrzymka do Bawarii 6 dni

NIEMCY, AUSTRIA / Mariazell, Salzburg, Prien, Ettal, Garnisch-Partenkirchen, Linderhof, Oberammrgau, Neueschwanstein, Hohenschangau, Monachium, Altoting, Melk
1/10
Data wyjazdu: 21.09.2020
Data powrotu: 26.09.2020
Ilość dni: 6
Informacja: TRWAJĄ ZAPISY
Transport: Autokar
Wyżywienie: Śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotele 3*
Numer oferty: WL/0226
Cena 0 zł / za os.
Zapytaj o ofertę

PIELGRZYMKA DO BAWARII 6 DNI 

Dzień 1: Mariazall
Zbiórka  o godz. 5.00.  Przejazd  przez  Czechy i Austrię. (850 km – ok.  10 godz.). Przyjazd do Mariazell. Zwiedzanie sanktuarium, Msza Święta. Austriackie Mariazell to jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Sanktuarium położone jest w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich — Mater Gentium Slavorum — zwana także Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią Węgier.  Przejazd do hotelu.  Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Salzburg
Śniadanie. Przyjazd do Salzburga (250 km – ok 4 godz.) ok. godz. 12.00 - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Austrii. Spacer (ok. 3 godz.) z lokalnym przewodnikiem przez Stare Miasto (wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO), ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, Getreidegasse najstarsza i najpiękniejsza uliczka miasta (pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta), romański kościół św. Ruprechta (XI wiek), Rezidenzplatz, pomnik Mozarta. W trakcie zwiedzania Msza Św. Czas wolny. Wyjazd z Salzburga ok. godz. 17.00. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja o godz. 19.00, nocleg. 

Dzień 3: Prien -  Garmisch-Partenkirchen
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Prien (80 km – ok, 1,5 godz.) nad jeziorem Chiemsee, rejs statkiem na wyspę Herreninsel o godz. 9.00 (15 min), spacer po urokliwym parku do zamku Herrenchiemsee (spacer ok. 20 min), zwiedzanie największego zamku Ludwika Bawarskiego, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego, spacer po ogrodach pełnych fontann – indywidualne przejście do przystani, rejs powrotny na stały ląd (12.00 lub 12.45). Wyjazd ok. godz. 13.00. Przejazd do Ettal (130 km – ok. 2 godz.) wizyta w klasztorze benedyktyńskim. Msza Św. Następnie przejazd do Garmisch-Partenkirchen (10 km – ok. 20 min.) słynnej alpejskiej miejscowości w której odbywają się zawody skoków narciarskich zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni, spacer po miejscowości. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w okolicy Garmisch. Obiadokolacja o godz. 19.00 nocleg.

Dzień 4: Linderhof -  Oberammergau -  Neuschwanstein - Hohenschwangau
Śniadanie, wyjazd o godz. 7.00, Przejazd do Linderhof (80 km – ok. 1,5 godz), gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego - zwiedzanie zamku. Czas wolny na indywidualny spacer po parku. Wyjazd o godz. 12.00. Następnie przejazd do Oberammergau (15 km – 30 min) - miasteczka znanego z domów zdobionych malowidłami – spacer, czas wolny. Msza Św. w miasteczku słynącym z inscenizacji Misterium Pasyjnego. Następnie przejazd do sławnego na całym świecie zakątka Bawarii – Neuschwanstein i Hohenschwangau (50 km – ok. 1,5 godz.). Przejazd na parking pod zamek Hohenschwangau, w którym jako dziecko mieszkał król Ludwik II – sesja zdjęciowa. Przejazd busem na wzgórze zamkowe. Sesja zdjęciowa na Moście Marii. Zwiedzanie Zamku Neuschwansten - znanego i kojarzonego z logo wytwórni filmowej Walta Disneya. Zwiedzanie zamków Ludwika Szalonego. Indywidualny powrót na parking. Wyjazd o godz. 19.00. Obiadokolacja o godz. 19.00 nocleg. 

Dzień 5: Monachium -  Altötting
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy Bawarii – Monachium (145 km – ok. 2,5 godz.). Zwiedzanie starego miasta wraz z lokalnym przewodnikiem m.in.: Kościół NMP, ratusz, rezydencja Wittelsbachów. Objazd Miasta: stadion Bayernu Monachium – Allianz Arena, park olimpijski z BMW Welt. Czas wolny na monachijskiej starówce. Przejazd do ALTÖTTING (95 km – ok 1,5 godz.), położone na przedgórzu Alp Bawarskich, zaliczane jest - obok Lourdes, Loreto, Fatimy i Częstochowy - do grona pięciu głównych centrów kultu maryjnego na Starym Kontynencie. Ojciec Święty Benedykt XVI głosi, że jest to serce Bawarii i jedno z serc Europy. Msza Św. w Sanktuarium. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 6: 26.09.2020 Melk
Śniadanie o godz. 7.00, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd o godz. 8.00. Przejazd do MELK (230 km – 3 godz.) Wizyta w Klasztorze Benedyktynów. MELK to niezwykle malownicze miasto w Dolnej Austrii, położone nad Dunajem. Tym co przyciąga tu wielu turystów jest usytuowane na malowniczym wzgórzu jedno z największych i najwspanialszych austriackich opactw. Zwiedzanie opactwa, Msza Św. Wyjazd w drogę powrotną do kraju (750 km – 10 godz.). Przyjazd w godzinach nocnych następnego dnia.  
Program ramowy może ulec zmianie.