KONTAKT
Drukuj ofertę

Litwa: Wilno, Kowno, Szawle, Troki, Gietrzwałd, Święta Lipka, Sokółka 5 dni

Litwa / Troki, Wilno, Kowno, Szawle, Gietrzwad, Święta Lipka, Studzieniczna, Sokółka
1/10
Transport: autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: hotel / pensjonat
Numer oferty: WL/0018(kopia)
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

PIELGRZYMKA GIETRZWAŁD, ŚWIĘTA LIPKA, KOWNO, SZAWLE, WILNO, TROKI, STUDZIENICZNA, SOKÓŁKA 5 DNI

1 dzień: Gietrzwałd, Święta Lipka
Wyjazd w godzinach o godzinie 03:00. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie (Polskie Lourdes – objawienia Matki Bożej). Następnie przejazd malowniczą mazurską trasą do Świętej Lipki – znane sanktuarium, przepiękny barokowy kompleks kościelno – klasztorny i słynne organy. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: Kowno, Szawle
Śniadanie. Przejazd do Kowna i zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, Katedry Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia MB nad Niemnem, dawne Gimnazjum w którym pracował Adam Mickiewicz. Następnie przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Przy ołtarzu papieskim Msza Święta.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Wilno
Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z polskojęzycznym przewodnikiem, m.in.: kościół św. Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie, Góra Trzech Krzyży - roztacza się stąd piękna panorama Wilna, Zarzecze, dla chętnych wieczorny spacer po Starówce. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Wilno, Troki
Śniadanie. dalszy ciąg zwiedzania Wilna: Stare Miasto, Ostra Brama, Katedra, Muzeum A. Mickiewicza, polski kościół św. Ducha, kościół św. Trójcy z obrazem Jezusa Miłosiernego, Uniwersytet Wileński, cela Konrada, plac Ratuszowy , wyjazd do Trok pierwszej stolicy Litwy, zwiedzanie malowniczo położonego miasteczka wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie Zamek Wielkich Książąt Litewskich - spacer nad jeziorem Galwe wokół gotyckiego zamku. Rejs statkiem po jeziorach trockich z degustacją 2 kibiny z rosołem. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Studzieniczna, Sokółka
Śniadanie. Przejazd do portu pasażerskiego w Augustowie. Rejs statkiem po malowniczej trasie do Studzienicznej. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, które w 1999r odwiedził Papież Jan Paweł II. Wewnątrz kapliczki mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany w 1995 roku koronami papieskimi. Przejazd do Sokółki odwiedzenie kościoła św. Antoniego Padewskiego w którym nastąpiło wydarzenie eucharystyczne. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Potrzebny dowód osobisty lub paszport.