KONTAKT
Drukuj ofertę

Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 6 dni

Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia / Szydłowo, Szawle, Ryga, Tallinn, Helsinki, Agłona
1/8
Transport: autokar / prom
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: hotel***
Numer oferty: WL/0027
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

1 DZIEŃ : SZYDŁOWO, SZAWLE, RYGA

godz.3.00 – zbiórka, wyjazd z miejsca zbiórki
Przekroczenie granicy polsko-litewskiej w Budzisku; przyjazd do SZYDŁOWA (około godziny 11:00) - Ośrodek kultu religijnego i miejsce pielgrzymkowe na Litwie, zwany niegdyś żmudzką Częstochową, a obecnie – żmudzkim Lourdes. Papież J. Paweł II odwiedził sanktuarium w 1993r. Przejazd do SZAWLII (około 13:30 – 15:00)– Góra Krzyży – niewielkie wzniesienie, na którym stoi las tysięcy większych i mniejszych krzyży z drewna, kamienia i stali. Miejsce to w 1994r odwiedził Jan Paweł II odprawiając na niej uroczyste nabożeństwo. Przyjazd do RYGI (godzina 18:00) zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

2 DZIEŃ : RYGA, TALLINN

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie RYGI z udziałem przewodnika miejscowego m.in.: Stare Miasto, Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, Dom Bractwa Czarnogłowych. Odrobina czasu wolnego. Wyjazd do TALLINNA ; przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, Nocleg w Tallinnie.

3 DZIEŃ :  TALLINN

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie TALLINNA z przewodnikiem miejscowym, m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, Cerkiew Aleksandra Newskiego, 2 średniowieczne wieże; ”Długi Herman” i „Gruba Małgorzata” , kościół luterański, ulice -tzw. Długa i Krótka noga ,Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha), Pole śpiewu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w Tallinnie.

4 DZIEŃ : HELSINKI

Wycieczka promowa do HELSINEK - stolicy Finlandii. Śniadanie na promie w formie bufetu. Odwiedzenie Placu Senackiego z Katedrą Luterańską, gmachem Senatu, soboru Uspieńskiego, skalnego kościoła Temppelliaukio, pięknego Parku Sibeliusa. Powrót na promie obiadokolacja w formie bufetu. Nocleg w Tallinie.

5 DZIEŃ : TARTU, AGŁONA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu (08:00 wyjazd) i powrót do Polski. Zwiedzimy podczas powrotu: TARTU (godzina 11:00 – 12:00)- Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP , AGŁONA (godzina 17:30 – 19:00) - Sanktuarium Maryi Agłońskiej zwanej "Królową Północy" - największe sanktuarium na Łotwie w 1993 roku pielgrzymował Ojciec Święty Jan Paweł II lub wersja miej męcząca bez AGŁONY zwiedzanie w drodze powrotnej z Tallinna - PILSRUNDALE pałacu zwanego „Nadbałtyckim Wersalem”, pałacu ze 138 pokojami o łącznej pow. ok. 7000m², będącego przykładem kunsztu sztuki barokowej. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych w krótszej wersji lub przyjazd 6 DNIA w godzinach rannych

Program zwiedzania możemy dopasować do potrzeb grupy. Program ramowy może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot / przewodnik.