KONTAKT
Drukuj ofertę

Izrael i Jordania 8 dni

Izrael, Jordania / Betlejem, Cezarea Nadmorska, Hajfa, Nazaret, Jezioro Galilejskie, Amman, Madaba, Petra, Jerozolima, Ein Karem, Jaffo, Tel Avivi
1/10
Transport: samolot/autokar
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: hotel***
Numer oferty: WL/0057
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

1 DZIEŃ:
Spotkanie pielgrzymów z przewodnikiem po Ziemi Świętej i Jordanii na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot z Warszawy o godzinie …... Przylot do Tel Awiwu ….. , zwiedzanie Jaffy, Przejazd do hotelu w Galilei, obiadokolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ: TEL AWIW–GÓRA TABOR–KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA
Śniadanie. Góra Tabor – Góra Przemienienia. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: NAZARET – JORDANIA - JERASH
Śniadanie. Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu Św. Józefa. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.
4 DZIEŃ: AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA
Śniadanie. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.
5 DZIEŃ: PETRA
Śniadanie. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. JERICHO. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
6 DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja. Nocleg.
7 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika, a następnie pod Ścianę Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: TEL AWIW – AIN KAREM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez zachodnią część miasta, aby odwiedzić Ain Karem – kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa bagażowa. Wylot do Warszawy ... . Przelot do Warszawy o godzinie …..

Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zmiany wprowadza pilot/przewodnik lub biuro podróży. Ostateczny program uzależniony jest od terminu pielgrzymki, godzin wylotu, świąt w Izraelu, warunków pogodowych itp.