KONTAKT
Drukuj ofertę

Hiszpania i Francja 8 dniSamolot

Hiszpania, Francja / Barcelona, La Salette, Ars, Avignon, Carcasspnne, Lourdes, Saint Savin, Montserrat
1/8
Transport: samolot/autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: Wg programu
Numer oferty: WL/0064
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

1 dzień:
Spotkanie na lotnisku z pilotemm 2 godziny przed odlotem. Przelot do Barcelony. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg
2 dzień:
Śniadanie, przejazd do Sanktuarium LA SALETTE - malowniczo położonego w Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej- gdzie w 1846 ukazała się Matka Boska dwojgu pastuszkom. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w domu pielgrzyma, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie, przejazd do ARS- nawiedzenie grobu Świętego Jana Vianney- patrona księży i proboszczów. Msza Św. Następnie przejazd do AVIGNON- miasta papieży. W programie Pałac Papieski, Katedra Notre Dame, Ogrody Papieskie, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Avignon, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie, przejazd do CARCASSONNE- XIII wiecznej twierdzy, odbudowanej całkowicie w XIX wieku. Carcassonne to największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESO. Po południu przejazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu, pierwszy spacer po Lourdes. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień:
Śniadanie, całodzienny pobyt w LOURDES. Spacer do Sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Różańcowa, Grota Objawień, Droga Krzyżowa. Spacer śladami św. Bernadety: dom rodzinny, Katedra, Muzeum na cześć Świętej. Wieczorem modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych (Msza Św. w Grocie, procesja z Lampionami, udział w Drodze Krzyżowej). Obiadokolacja, nocleg.
6 dzień:
Śniadanie, pobyt w LOURDES. Po południu wizyta w opactwie benedyktyńskim SAINT- SAVIN. Kościół w Saint Savin, ze względu na bogactwo fresków określany jest potocznie jako -romańska Kaplica Sykstyńska”. Powrót do Lourdes na obiadokolację i nocleg.
7 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do MONTSERRAT- Sanktuarium Czarnej Madonny zwanego -Katalońską Częstochową”, wizyta w Klasztorze Benedyktynów malowniczo położonym na zboczu gór. Na miejscu Msza Św. Po południu przejazd do Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień:
Śniadaniu przejazd do centrum BARCELONY. Zwiedzanie- m.in.: arcydzieło Gaudiego- La Sagrada Familia, modernistyczne budynki Casa Batllo, Casa Mila, gotycka dzielnica z barcelońską katedrą, bulwar Las Ramblas z pomnikiem K. Kolumba.
Czas na ostatnie zakupy. Po południu przejazd na lotnisko. Przelot do kraju, zakończenie imprezy.


Program zwiedzania możemy dopasować do potrzeb grupy. Program ramowy może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot / przewodnik.