KONTAKT
Drukuj ofertę

Grecja 9 dni AUTOKAR Śladami św. Pawła

Grecja / Saloniki, Filippi, Kawala, Meteory, Neapolis, Dolina Tembi, Delfy, Ossis Loukas, Ateny, Karynt
1/8
Transport: autokar / prom
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: hotel***
Numer oferty: WL/0020
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Dzień 1:
O godz. 3.00 wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd przez Słowację , Węgry, Serbię, nocleg tranzytowy w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2:
Eucharystia, po śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, przejazd do Grecji. Następnie przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Kościoła Mądrości Bożej. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Thessalonik, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:
Eucharystia, po śniadaniu przejazd do Filippi, nieopodal Kawali, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Przejazd do Kawali starożytnego Neapolis, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. W godzinach wieczornych przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:
Eucharystia, po śniadaniu przejazd w kierunku Słynnych Meteorów. W trakcie przejazdu zwiedzanie Doliny Tembi, poświęconej Apollinowi – zwiedzanie sanktuarium św. Paraskewi, patronki dobrego wzroku oraz słynącego z uzdrowień źródełka w grocie. Zwiedzanie Meteorów, fantastycznych, bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach, wizyta w pracowni ikon, możliwość kupienia pamiątek. Przejazd do hotelu w wiosce Kastraki, obiadokolacja, nocleg w scenerii tajemniczych skał i zawieszonych na nich klasztorach.

Dzień 5:
Eucharystia, po wczesnym śniadaniu przejazd do Delf – zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta, słynnej w starożytności wyroczni delfickiej, następnie przejazd do Ossis Loukas - średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na odludnych zboczach masywu Helikon. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:
Eucharystia, po śniadaniu przejazd do Aten. Zwiedzanie Akropolu oraz Areopagu – miejsca przemówień Św. Pawła i najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji. Dalsze zwiedzanie centrum miasta - spacer przez agorę, wizyta na Place, następnie Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza - zmiana warty. Objazd autokarem ścisłego centrum Aten: świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Olimpijski Kalimarmaro - miejsce Igrzysk Panatenajskich, Akademia Ateńska, Łuk Hadriana, ogrody Amalii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na płw. peloponeski. Po drodze krótki postój nad KANAŁEM KORYNCKIM - sesja zdjęciowa. Przejazd do Starożytnego KORYNTU. Msza święta w miejscu w którym Święty Paweł założył największą wspólnotę chrześcijańską. Następnie przejazd wzdłuż Zatoki Korynckiej do PATRY, obiad w restauracji na mieście, zaokrętowanie na statku - ok. godz. 18:00, rejs luksusowym statkiem Cruise Europa w kierunku Italii. Nocleg w kabinach 4 osobowych z łazienkami.

Dzień 8:
Msza Święta na promie. Śniadanie. Całodzienny rejs po Morzu Jońskim wzdłuż zachodniego wybrzeża Grecji między wyspami: Kefalonią, Itaką, Lefkadą, Corfu i Morzem Adriatyckim Czas na odpoczynek przy basenie, spacery na statku i podziwianie widoków. Obiadokolacja. Nocleg w kabinach 4 osobowych z łazienkami.
 
Dzień 9:
Przypłynięcie do portu Triest ok. godz. 1.30, wyokrętowanie ze statku. Przejazd przez Włochy i Austrię, (śniadanie) Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Pilot -przewodnik nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów. Program zwiedzania ustala pilot
Uwaga!
1. Gratisowy wstęp na Akropol obejmuje uczniów i studentów krajów Unii Europejskiej niezależnie od wieku, na podstawie dokumentu potwierdzającego naukę ( legitymacja studencka, uczniowska ). Dzieci do lat 18 nie posiadający legitymacji wchodzą na Akropol gratis na podstawie paszportu. Zniżka 50% dla emerytów powyżej 65 roku życia na podstawie legitymacji emerytalnej.
2. Meteory wymagany strój : kobiety : spódnice! Zakrywające kolana i bluzki zakrywające ramiona. Mężczyźni : spodnie co najmniej ¾ i bluzki zakrywające ramiona.