KONTAKT
Drukuj ofertę

Francja - Sanktuaria Południowej Francji 8 dni Samolot

FRANCJA / LYON – LA SALETTE - CARCASSONNE – LOURDES – AVIGNON – ARS – LYON
1/10
Transport: Samolot / autokar
Wyżywienie: 2 x dziennie
Zakwaterowanie: Hotel / Pensjonat
Numer oferty: WL/0211
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

LYON – LA SALETTE - CARCASSONNE – LOURDES – AVIGNON – ARS – LYONLYON – LA SALETTE - CARCASSONNE – LOURDES – AVIGNON – ARS – LYON

1 dzień: Sobota 27.06.2020 WARSZAWA - LYON
Spotkanie uczestników pielgrzymki z przewodnikiem na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa i wylot do Lyonu o godzinie 12:40. Przylot do Francji o  15:00 , przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem jeśli pozwoli czas zwiedzanie Lyonu – Stare Miasto, Katedra św. Jana. Nocleg.

2 dzień: Niedziela 28.06.2020 LYON – LA SALETTE
Śniadanie. Msza św.  w Polskiej Parafii Trójcy Świętej w Lyonie. Zwiedzanie dalsze: Lyonu: wzgórze La Fourviere, zwiedzanie Bazyliki Notre Dame de Fourviere, spacer po półwyspie Presqu’ile, gdzie znajduje się Ratusz, Opera i budynek Muzeum Sztuk Pięknych zwany małym Luwrem.Przejazd do La Salette. Wieczorna msza św. w Sanktuarium. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Poniedziałek 29.06.2020 LA SALETTE - CARCASSONNE Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej, gdzie w 1846 r. objawiła się dwojgu pastuszkom. Czas na własną refleksję. Przejazd do Carcassonne. Obiadokolacja. Nocleg

4 dzień: Wtorek 30.06.2020 CARCASSONNE - LOURDES
Śniadanie. Carcassonne: zwiedzanie zabytkowego miasta. W ramach miasta górnego znajdują się dwa pasma murów, z bramami i barbakanami. Fortecę tworzą fortyfikacje: podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Umieszczono ją na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko-gotycki kościół St. Nazaire. Przejazd do Lourdes. Msza Św.  Zakwaterowanie.  Krótki spacer po Lourdes: Bazylika MB Różańcowej, Grota Objawień  Piusa X,  Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym różańcu. Nocleg.

5 dzień: Środa 01.07.2020 LOURDES
Śniadanie. ( w ciągu dnia msza). Dalsze zwiedzanie Lourdes – śladami św. Bernadetty: młyn de Boly – dom rodzinny Bernadetty, le Cachot – ubogie mieszkanie rodziny Bernadetty, kościół parafialny.Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z kolejki na Pic du Jer. Udział w procesji różańcowej ze światłami. Kolacja. Nocleg.
Najpiękniejszy widok na Pireneje z Lourdes. Górujący nad miastem szczyt Pic du Jer łatwo rozpoznać dzięki wielkiemu, oświetlanemu w nocy krzyżowi. Dostać się tam można stuletnia kolejka linowa: po kilkuminutowej urokliwej przejażdżce znajdziemy się na wysokości prawie 1000 m n.p.m. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium; z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, doline Argelès-Gazost i pirenejskie szczyty.

6 dzień: Czwartek 02.07.2020 LOURDES - AVIGNON
Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Avignon – jednego z najbardziej fascynujących miast południa Francji, otoczonego potężnymi murami obronnymi, nad którymi króluje ogromny Pałac Papieży. Zakwaterowanie Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: Piątek 03.07.2020 AVIGNON -ARS
Śniadanie. Zwiedzanie pałacu,  katedry Notre Dame, spacer po ogrodach papieskich oraz wizyta na moście św. Bénezeta z XII wieku. Przejazd do Ars. Zwiedzanie Sanktuarium Świętego Proboszcza Jana Marii Baptysty Vianneya. Zwiedzanie m.in. bazyliki pod wezwaniem Sykstusa gdzie wewnątrz znajduje się grobowiec –sarkofag Świętego, domu -muzeum Świętego Proboszcza, przedsionka kościoła ze sławną amboną i konfesjonałem, kaplicą Serca z relikwiarzem skrywającym serce Proboszcza oraz ogródka z zabudowaniami gospodarskimi. Msza Święta w bazylice. Obiadokolacja. nocleg

8 dzień: Sobota 04.07.2020
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Lyonie. Wylot do Polski o godzinie 15:35 – lądowanie o 17:55 w Warszawie.

PROGRAM RAMOWY MOZE ULEC ZMIANIE. KONIECZNY DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT.