KONTAKT
Drukuj ofertę

Ciechanowiec 1 dzień

Polska / Ciechanowiec
1/9
Transport: autokar
Wyżywienie: Wg programu
Numer oferty: WL/0130
Cena od 59 zł
Zapytaj o ofertę

1dzień:
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 08:00, Przyjazd do Ciechanowca około godziny 09:30. Spotkanie z przewodnikiem z Muzeum Rolnictwa.
Muzeum znajduje się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku (dawna posiadłość rodziny Starzeńskich ), odbudowanym ze zniszczeń wojennych w latach 1966-1969.
Muzeum posiada dziewięć działów: Etnograficzny, Historyczno-Artystyczny, Budownictwa Wiejskiego-Skansen, Techniki Rolniczej, Historii Uprawy Roślin, Historii Chowu i Hodowli Zwierząt Gospodarskich, Tradycji Zielarskich, Muzeum Weterynarii i Oświatowo-Promocyjny. Zbiory Muzeum liczą ponad 28 000 eksponatów (w tym ponad 300 maszyn i narzędzi rolniczych), które prezentowane są zwiedzającym w 43 ekspozycjach stałych. W Skansenie Mazowiecko-Podlaskim zgromadzono 47 zabytkowe obiekty architektury drewnianej ( XVIII - pocz. XX w.), które ulokowano w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz.
W parku krajobrazowym rośnie ponad 100 gatunków drzew i krzewów - w tym 19 pomników przyrody.
Dodatkową atrakcją będzie - pokaz wędzenia kiełbas w zabytkowej wędzarni dworskiej z XIX w. połączony z degustacją – (1 kiełbaska + dodatki)
Wyjazd z Ciechanowca około godziny 14:00 . Zakończenie wycieczki 15:30.