KONTAKT
Drukuj ofertę

Chiny: Z Pekinu do Szanghaju 9 dni

Chiny / Pekin, Hangzhou, Wuzhen, Szanghaj
1/10
Transport: samolot / autokar / pociąg
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: hotel***/****
Numer oferty: WL/0069
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Pekin, Hangzhou, Wuzhen, Szanghaj

1 dzień: Warszawa – Pekin
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Lot bezpośredni do stolicy Chin - Pekinu.
2 dzień: Pekin
Przylot do Pekinu. Spotkanie na lotnisku z anglojęzycznym przewodnikiem, który wraz z naszym polskim pilotem będą oprowadzać grupę po Chinach. Z lotniska przejedziemy na zwiedzanie Świątyni Nieba, która jest jednym z najpiękniejszych parków w Pekinie i cennym zabytkiem historycznym. Planowanie i struktura jej głównych budowli posiadają specyficzny styl narodowy. Powierzchnia świątyni wynosi około 4000 mu (280 hr.). Zbudowana została w 1420 r. (na początku dynastii Ming). Wszystkie budowle mają kształt okrągły, bo projektowane były zgodnie z przekonaniem ludzi starożytności, że niebo jest okrągłe, a ziemia - kwadratowa. Kolacja powitalna w restauracji (kuchnia chińska). Nocleg.

3 dzień: Pekin
Po śniadaniu wizyta w Letnim Pałacu - kompleksie parkowo - pałacowym, stanowiącym miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Początki rezydencji sięgają czasów dynastii Jin (1115-1234), kiedy to w 1153 roku cesarz Hailingwang wybudował swój letni pałac na górze Jinshan, około 10 kilometrów od dzisiejszego Pekinu. Kompleks doznał poważnych zniszczeń podczas interwencji wojsk angielsko - francuskich w trakcie II wojny opiumowej w 1860 roku. W 1885 cesarzowa Cixi, z uwagi na brak funduszy pozwalających na ewentualną odbudowę doszczętnie zniszczonego Yuanmingyuan, nakazała wybudować nową letnią rezydencję cesarską na gruzach Qingyiyuan. Budowa zakończona w 1889 roku, sfinansowana była z funduszy mających służyć pierwotnie budowie floty oraz z handlu urzędami. Świat Pereł - demonstracja techniki hodowli pereł słodkowodnych z możliwością zakupów biżuterii i kosmetyków. Następnie przejazd pod Wielki Mur - jeden z siedmiu cudów świata zachowanych do naszych czasów. Budowa muru trwała około 1700 lat. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do hotelu z krótkim postojem przy obiektach olimpijskich. Kolacja w restauracji - kuchnia chińska. Wieczorem fakultatywnie: Chiński pokaz kungfu (30 USD / osoba.

4 dzień: Pekin- Hangzhou - Przejazd pociągiem Express (około 5,5 godziny)
Po śniadaniu przejazd w pobliże Placu Niebiańskiego Spokoju, rzut oka na nowoczesny gmach Opery Narodowej i przejście na plac Tiananmen. Ten największy i najważniejszy plac "Państwa Środka" sąsiaduje z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu i rozciąga się przed Bramą Niebiańskiego Spokoju stanowiącą wejście od południa do Zakazanego Miasta. Następnie zwiedzimy ten wybudowany w XV w. Pałac Cesarski, w którym 9999 komnat pełniło funkcję rezydencji 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Następnie Park Jingsan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Wizyta w Centrum Medycyny Chińskiej. Xiushui Market. Obiadokolacja w restauracji (kuchnia chińska). Po obiadokolacji przejazd szybkim pociągiem do Hangzhou - jednej z dawnych stolic siedmiu królestw, położonej na południowym krańcu Wielkiego Kanału. Marco Polo, który odwiedził miasto w XIII w opisał je jako Kinsaj. Przyjazd do Hangzhou na nocleg.

5 dzień: Hangzhou - Wuzhen
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najbardziej malowniczych chińskich miast rozpocznie się od Świątyni Ling Ying, czyli Świątyni Natchnionego Odosobnienia, sięgającej swoją historią pierwszej połowy IV wieku, gdy na tym terenie wzniesiono jej pierwsze pawilony. Przejażdżka łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym jedną z głównych atrakcji miasta. Spacer po jednym z malowniczych parków, otaczających taflę jeziora. Wizyta w herbaciarni. Wizyta w malowniczym Ogrodzie Rodziny Guo, stanowiącym prawdziwe arcydzieło sztuki ogrodowej Obiadokolacja w restauracji (kuchnia chińska). Podróż do Wuzhen. Nocleg.

6 dzień: Wuzhen - Szanghaj - BUS (około 1,5 godziny)
Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Wuzhen - jednej z najpiękniejszych wiosek wodnych w całych Chinach, nazywanej "chińską Wenecją". Dawna, drewniana architektura, wąskie uliczki, plusk wody uderzanej wiosłami - wszystko to sprawia, że Wuzhen jest miejscem magicznym. Wspólny spacer i zwiedzanie: muzeum Krępowanych Stóp i muzeum Wesela, lokalne rzemiosło, wystawa obrazująca lokalny folklor. Czas na indywidualne eksplorowanie labiryntu uliczek czy wędrówkę w poszukiwaniu kolejnych, malowniczych mostów - tych większych i tych całkiem małych. Kiedy zamykają się bramy i w Wuzhen pozostają tylko mieszkańcy - zapada cisza. Spacer wąskimi uliczkami - to niczym podróż do przeszłości. Trudno uwierzyć, że w tym ogromnym kraju są jeszcze takie miejsca. Popołudniu przejazd autobusem do Shanghaiu. Kolacja w restauracji. Nocleg w Szanghaju.

7 dzień: Szanghaj
Po śniadaniu Świątynie Nefrytowego Buddy - Jade Buddha Temple - - jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście oraz Bund - słynne szanghajskie nabrzeże. Później czas wolny na zakupy na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym Szanghaju. Perła Orientu - najwyższa wieża TV w Azji. Kolacja w restauracji (kuchnia chińska). Fakultatywnie wieczorna wycieczka łodzią po rzece Huang Pu. (30 USD / osoba)

8 dzień: pociąg Szanghaj-Pekin-Express (około 5,5 godziny)
Po śniadaniu zwiedzamy: Muzeum Szanghajskie, Stare Miasto - spacer wąskimi uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Popołudniu przejazd szybkim pociągiem do Pekinu. Kolacja pożegnalna podczas której podana będzie pieczona kaczka po pekińsku. Nocleg.

9 dzień: Pekin – Warszawa
Po śniadaniu w hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy

Biuro Podróży zastrzega sobie możliwość zmian w programie jeśli chodzi o kolejność zwiedzanych obiektów lub ich dostępność.