KONTAKT
Drukuj ofertę

Chiny: Pekin, Xi'an, Szanghaj 9 dni

Chiny / Pekin, Xian, Hangzhou, Szanghaj
1/10
Transport: samolot / autokar / pociąg
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: Hotel 4*
Numer oferty: WL/0203
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

 Pekin, Xian, Hangzhou, Szanghaj

1 dzień: Warszawa – Pekin
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Lot bezpośredni do stolicy Chin - Pekinu.

2 dzień: Pekin
Przylot do Pekinu. Spotkanie na lotnisku z anglojęzycznym przewodnikiem, który wraz z naszym polskim pilotem będą oprowadzać grupę po Chinach. Z lotniska przejedziemy na zwiedzanie Świątyni Nieba, która jest jednym z najpiękniejszych parków w Pekinie i cennym zabytkiem historycznym. Planowanie i struktura jej głównych budowli posiadają specyficzny styl narodowy. Powierzchnia świątyni wynosi około 4000 mu (280 hr.). Zbudowana została w 1420 r. (na początku dynastii Ming). Wszystkie budowle mają kształt okrągły, bo projektowane były zgodnie z przekonaniem ludzi starożytności, że niebo jest okrągłe, a ziemia - kwadratowa. Kolacja powitalna w restauracji (kuchnia chińska). Nocleg.

3 dzień: Pekin
Po śniadaniu wizyta w Letnim Pałacu - kompleksie parkowo - pałacowym, stanowiącym miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Początki rezydencji sięgają czasów dynastii Jin (1115-1234), kiedy to w 1153 roku cesarz Hailingwang wybudował swój letni pałac na górze Jinshan, około 10 kilometrów od dzisiejszego Pekinu. Kompleks doznał poważnych zniszczeń podczas interwencji wojsk angielsko - francuskich w trakcie II wojny opiumowej w 1860 roku. W 1885 cesarzowa Cixi, z uwagi na brak funduszy pozwalających na ewentualną odbudowę doszczętnie zniszczonego Yuanmingyuan, nakazała wybudować nową letnią rezydencję cesarską na gruzach Qingyiyuan. Budowa zakończona w 1889 roku, sfinansowana była z funduszy mających służyć pierwotnie budowie floty oraz z handlu urzędami. Świat Pereł - demonstracja techniki hodowli pereł słodkowodnych z możliwością zakupów biżuterii i kosmetyków. Następnie przejazd pod Wielki Mur - jeden z siedmiu cudów świata zachowanych do naszych czasów. Budowa muru trwała około 1700 lat. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do hotelu z krótkim postojem przy obiektach olimpijskich. Kolacja w restauracji - kuchnia chińska. Wieczorem fakultatywnie: Chiński pokaz kungfu (30 USD / osoba.

4 dzień: Pekin - Xi'an - nocny pociąg z noclegiem (około 12 godzin)
Po śniadaniu przejazd w pobliże Placu Niebiańskiego Spokoju, rzut oka na nowoczesny gmach Opery Narodowej i przejście na plac Tiananmen. Ten największy i najważniejszy plac "Państwa Środka" sąsiaduje z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu i rozciąga się przed Bramą Niebiańskiego Spokoju stanowiącą wejście od południa do Zakazanego Miasta. Następnie zwiedzimy ten wybudowany w XV w. Pałac Cesarski, w którym 9999 komnat pełniło funkcję rezydencji 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Następnie Park Jingsan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Wizyta w Centrum Medycyny Chińskiej. Xiushui Market. Obiadokolacja w restauracji (kuchnia chińska). Po obiadokolacji przejazd nocnym pociągiem do Xi.an - nocleg w pociągu w 4 osobowych przedziałach.

5 dzień: Xi'an
Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, produkującym kopie żołnierzy z terakoty. Muzeum Armii Terakotowej - 7500 figur naturalnej wielkości, wykonanych z wypalonej gliny, przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi. W trakcie pochówku cesarza, cała armia również została umieszczona w podziemnych pomieszczeniach. Zobaczymy również Małą Pagodę Dzikiej Gęsi - jednego z dwóch symboli miasta. Wizyta w Muzeum Xi'an. Obiadokolacja - pierożkowy bankiet (degustacja ok. 16 rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków).

6 dzień: Xi'an – Szanghaj - Express (około 7,5 godziny)
Śniadanie. Historyczne mury miejskie. Wielki Meczet - jeden z najstarszych i najbardziej znanych w całym kraju. Meczet został zbudowany w 742 roku, w okresie rządów dynastii Tang i był wielokrotnie przebudowywany w późniejszych latach. Jest ciągle używany przez chińskich muzułmanów (głównie przez mniejszość etniczną Hui). Przejazd szybkim pociągiem do Szanghaju. Obiad w restauracji. Nocleg.

7 dzień: Szanghaj
Po śniadaniu Świątynie Nefrytowego Buddy - Jade Buddha Temple - - jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście oraz Bund - słynne szanghajskie nabrzeże. Później czas wolny na zakupy na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym Szanghaju. Perła Orientu - najwyższa wieża TV w Azji. Kolacja w restauracji (kuchnia chińska). Fakultatywnie wieczorna wycieczka łodzią po rzece Huang Pu. (30 USD / osoba). Nocleg.

8 dzień: pociąg Szanghaj - Pekin-Express (około 5,5 godziny)
Po śniadaniu zwiedzamy: Muzeum Szanghajskie, Stare Miasto - spacer wąskimi uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Popołudniu przejazd szybkim pociągiem do Pekinu. Kolacja pożegnalna podczas której podana będzie pieczona kaczka po pekińsku. Nocleg.

 9 dzień: Pekin – Warszawa
Po śniadaniu w hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy

Biuro Podróży zastrzega sobie możliwość zmian w programie jeśli chodzi o kolejność zwiedzanych obiektów lub ich dostępność.