KONTAKT
Drukuj ofertę

Armenia, Gruzja 11 dni

Armenia, Gruzja / Kutaisi, Batumi, Zamek Rabati, Akhaltsikhe, Erewań, Gardi, Geghard, Khor, Virap, Eczmiadzyn, Devan, Sevanavavk, Tbilisi, Mtskheta,
1/10
Transport: samolot/autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: hotel***
Numer oferty: WL/0049
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

1 dzień: Warszawa
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz.07:00
Wylot z Warszawy o godz. 08:55
Lądowanie na lotnisku w Kutaisi o godz.14:15 .Przejazd do Kutaisi.
Kutaisi – Katedra Bagrati – Zespół klasztorny Gelati.
Po kontroli paszportowej przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. . Zwiedzanie katedry Bagrati (pod ochroną UNESCO) z XI wieku. Przejazd do klasztoru Gelati (pod ochroną UNESCO) z akademią, założoną przez jednego z najwybitniejszych królów Gruzji, Dawida Budowniczego (1089–1125). Podziwianie unikalnych fresków przedstawiających świętych i gruzińskich władców. Tuż za głównym wejściem do katedry Świętej Dziewicy znajduje się grób króla Dawida Budowniczego. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi
2 dzień: Kutaisi – Batumi City Tour
Po śniadaniu przejazd do Batumi. Batumi City Tour – spacer nadmorską promenadą. Najważniejszymi zabytkami są budowle z XIX wieku – turecki meczet, eleganckie kamienice, okazała świątynia katolicka, piękne wille w stylu eklektycznym. Atmosferę wypoczynku podkreślają liczne uliczne kawiarenki, cukiernie itp. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień: Batumi – Zamek Rabati - Akhaltsikhe
Śniadanie w hotelu. Przejazd do regionu Meschetia. Zwiedzimy tu imponujący zamek Rabati. Obiadokolacja I nocleg w Achalcyche
4 dzień: Akhaltsikhe– Miasto skalne Wardzia - Erywań
Po śniadaniu przejazd do miasta skalnego Wardzia, unikalnego miasta wykutego w skale w XII wieku. Rozciąga się ono na długości pół kilometra wzdłuż rzeki Mtkwari. W kompleksie zachowały się pomieszczenia mieszkalne, kapliczki, piwnice na wino oraz liczne tunele. Zwiedzanie jaskini, gdzie mieści się niewielki monastyr zajmowany przez 6 mnichów. Dalej jedziemy w kierunku granicy gruzińsko-ormiańskiej, odprawa celno-paszportowa i przejazd do Erywania. Kolacja i nocleg.
5 dzień: Erywań – City Tour - Garni - Geghard – Erywań
Śniadanie w hotelu. Erywań City Tour- al. Bagramyana, Pałac Prezydencki, Akademia Nauk, budynek Parlamentu, Opera, Katedra św. Grzegorza Oświeciciela. Wyjazd do Garni, pogańskiej świątyni boga Mitry – usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny Geghard. Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu .
6 dzień: Erywań –Khor-Virap–City Tour (Muzeum Rękopisów Matenadaran) Erywań
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie klasztoru Khor-Virap. Tu Armenia została ochrzczona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Z klasztoru otwiera się wspaniały widok na biblijny Ararat. Zwiedzanie Muzeum Rękopisów Matenadaran. Pchli targ – wernisaż. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień: Erywań – Eczmiadzyn - Sevan – Sevanavank - Tbilisi
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do duchowej stolicy Armenii i siedziby jej patriarchów – katedry Eczmiadzyn, zwiedzanie świątyń pod wezwaniem św. Hripsime i Gayane. Zwiedzimy twierdzę Zwartnoc. Przejazd nad Jezioro Sewan. Zwiedzimy tu świątynię Sevanavank (IX w.). Dalej jedziemy w kierunku granicy ormiańsko-gruzińskiej (Sadachlo), odprawa celno-paszportowa . Zmiana przewodnika. Przejazd do Tbilisi. Kolacja i nocleg.
8 dzień: Tbilisi - City Tour
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy - Tbilisi City Tour: świątynia Metechi z XIII w. leżącana skale nad rzeką Mtkvari. Wejście na starożytną twierdzę Narikala (IV w.) wznoszącą się nad Tbilisi z pięknym widokiem na miasto. Zwiedzanie Synagogi; Wizyta w katedrze Sioni (VI-VII ww.). Przechowuje się w niej najcenniejszy gruziński skarb - krzyż patronki państwa, świętej Nino, dzięki której Gruzja stała się krajem chrześcijańskim. Na trasie spaceru po Starym Mieście zwiedzimy najstarszy kościół w Tbilisi Anczyschati (VI w.). Uroczysta obiadokolacja wraz z pokazem folklorystycznym i nocleg
9 dzień: Tbilisi – Mtskheta – Świątynia Gergeti pw. Trójcy Świętej- Gudauri
Po śniadaniu przejazd do Mccheta, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na  listę UNESCO. Odwiedzimy  katedrę Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr Dżwari. Są to zabytki znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd Gruzińską Drogą Wojenną. Później przejazd do Kazbegi/Stepancminda. Wjazd samochodami terenowymi do świątyni Gergeti pw. Trójcy Świętej. (cena wyjazdu obejmuje wjazd samochodami terenowymi do Gergeti) na szczyt góry, do zabytkowego kościoła Gergeti z XIV wieku, który stoi na wysokości 2170 m n.p.m. stamtąd rozciąga się widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Przejazd do Gudauri, ośrodka narciarskiego położonego na wysokości 2200 m n.p.m. Obiadokolacja i nocleg.
10 dzień: Gudauri – Gori –Uplistsikhe - Kutaisi
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kutaisi. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri. (XVII w.) . Zatrzymamy się w celu zrobienia zdjęcia w Gori, przy Muzeum Stalina. (dla chętnych – zwiedzanie muzeum za dodatkową opłatą – 5 USD na osobę). Następnie przejazd do miasta skalnego znajdującego się w Gori Upliscyche, które przez wiele stuleci było ważnym ośrodkiem handlowym na Jednwabnym Szlaku.Przejazd do Kutaisi. Obiadokolacja i nocleg.
11 dzień:
Śniadanie .Transfer na lotnisko . Wylot o godz.14:45 , w Polsce jesteśmy na godz.16:15