KONTAKT
Drukuj ofertę

Anglia: Londyn, Oxford 7 dni Autokar

Anglia / Londyn, Oxford
1/8
Transport: Autokar
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: Wg programu
Numer oferty: WL/0045
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

1 Dzień
Podstawienie autokaru o godz. 13:00 przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.
2 Dzień
Rano przeprawa euro tunelem lub promem do Wielkiej Brytanii, przejazd do Londynu, po drodze przez Greenwich (spacer po parku, obok Królewskiego Obserwatorium , pamiątkowe zdjęcie na południku zerowym), zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej ze wspaniałą kolekcją dinozaurów, Powrót metrem do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.                                                
3 Dzień
Po śniadaniu przejazd do centrum Londynu: zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, wizyta w Brytyjskim Muzeum,w którym znajduje się 9 mln eksponatów z bezcennymi  marmurami Lorda Elgina, czas wolny na najsłynniejszej ulicy handlowej Oxford street, powrót do hotelu, nocleg. 
4 Dzień
Po śniadaniu przejazd do Oxfordu miasta uniwersyteckiego , jednego z najsłynniejszych na świecie, spacer po mieście, wejsciej bezpłatne do kilku collegów , czas wolny na zakupy, powrót do hotelu,  nocleg.                                
5 Dzień
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Londynu – Katedra św. Pawła, mogąca poszczycić się drugą co do wielkości kopułą      w Europie, Teatr Globe, który jest wierną rekonstrukcją teatru Szekspirowskiego z XVI wieku. Zwiedzanie  Opactwa Westminsterskiego, miejsca koronacji królów angielskich od 1066 roku. Twierdza Tower of London, którą w swojej historii pełniła rolę twierdzy, zamku, rezydencji królewskiej, zbrojowni, więzienia, malowniczego mostu Tower Bridge, następnie rejs statkiem po Tamizie mijając instytucje finansowe w City (giełdy, banki, sądy, firmy prawnicze i ubezpieczeniowe). powrót do hotelu, nocleg.  
6 Dzień
Po śniadaniu przejazd metrem do centrum Londynu. Spacer: przejście obok Parlamentu ze słynnym Big Benem,   przez  Whitehall, przy którym mieszczą się najważniejsze ministerstwa państwa ,Downing Street, Pałacu Buckingham, który jest oficjalną siedzibą królów angielskich od 1837 roku, Piccadilly Circus, China Town, Leicester Square,Trafalgar Square z Kolumną Nelsona, czas wolny na zwiedzanie Galerii Narodowej, wyjazd do Polski, przeprawa  eurotunelem  lub promem przez kanał La Manche, wyjazd do kraju.                  
7 Dzień
Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych, zakończenie imprezy.