KONTAKT
Drukuj ofertę

Włochy: Wenecja, Asyż, Rzym, Watykan, Florencja 7 dni

Włochy / Wenecja, Asyż, Rzym, Watykan, Florencja
1/8
Transport: autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: Wg programu
Numer oferty: WL/0047
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

1 DZIEŃ: Wyjazd
Wyjazd z miejsca zbiórki o 6.00, przejazd do Włoch przez terytorium Polski, Czech i Austrii.

2 DZIEŃ: Wenecja, przejazd na nocleg (okolice Padwy)
W godzinach porannych przyjazd do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji - rejs barką do centrum historycznego, spacer od Placu św. Marka do Mostu Riatlo, wizyta w Bazylice św. Marka. Czas wolny. Rejs powrotny ze zwiedzaniem laguny: wyspa koronczarek Burano oraz wyspa szklarzy i szkła weneckiego Burano, powrót barką na parking, Przejazd do hotelu w okolicach Padwy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: Asyż, nocleg k/ Rzymu

Śniadanie, przejazd do Asyżu (ok. 6 godz.), zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta (kościół górny i dolny wraz z kryptą świętego), Rynek Miejski z fontanną oraz antyczną świątynią Minerwy, spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu (ok. 3 godz.). Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: Rzym, nocleg k/ Rzymu

Przejazd do Rzymu, zwiedzanie Rzymu starożytnego: Colosseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, ulica Forów Rzymskich, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: Watykan, Rzym barokowy, nocleg k/Rzymu
Śniadanie, przejazd do Rzymu, wizyta w Watykanie - audiencja na Placu św. Piotra, zwiedzanie Bazyliki św. Piotra,  zwiedzanie Rzymu barokowego: na trasie: Zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: Florencja – 9 cio godzinny pobyt, wyjazd w drogę powrotną

Śniadanie, przejazd w kierunku Florencji, przyjazd do Prato na dworzec - przejazd pociągiem do centrum Florencji. Zwiedzanie: Piazza della Signioria oraz na  Moście Złotników, spacer do dzielnicy Dantego, Katedra Santa Maria del Fiore, kościół Św. Wawrzyńca. Czas wolny na odpoczynek oraz zakupy na lokalnym targowisku (wyroby ze skóry, tekstylia). Powrót pociągiem do Prato. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd przez Włochy i Austrię.

7 DZIEŃ: powrót
Przejazd przez Czechy. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.