KONTAKT
Drukuj ofertę

Francja, Andora, Hiszpania 11 dni

Francja, Andora, Hiszpania / Paryż, Lourdes, Andora, Barcelona, Montserrat, La Salette
1/10
Transport: autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: hotel***
Numer oferty: WL/0026
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Dzień 1:
Msza św. Wyjazd z Polski, godz. 10:00, przejazd przez Niemcy do Francji

Dzień 2:
Przyjazd do PARYŻA, spacer na Wzgórze Montmartre, wizyta w Bazylice Sacre Coeur, a następnie plac malarzy impresjonistów, obiadokolacja w restauracji na mieście, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 3:
Msza święta. Śniadanie, przejazd do centrum PARYŻA - zwiedzanie stolicy Francji, w programie: Kaplica Cudownego Medalika – miejsce objawień Matki Boskiej siostrze Katarzynie Laboure. Przejazd na wyspę La Cite: Katedra Notre Dame, Święta Kaplica, Pałac Sprawiedliwości. W programie również: Łuk Tryumfalny, Pola Elizejskie, Wieża Eiffla i Pola Marsowe. Obiadokolacja w restauracji na mieście. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie, przejazd do LOURDES. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja a następnie Msza święta i udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Całodzienny pobyt w LOURDES: nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień z napisem „Jestem Niepokalane Poczęcie” tzw. Massabielskiej. Udział we Mszy św. i Drodze Krzyżowej oraz poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą: młyn Boly (miejsce urodzenia i pierwszych lat życia rodziny Soubirous, La Cachot – dawne więzienie, w którym mieszkała wraz z rodziną w czasie objawień, kościół parafialny św. Piotra, gdzie ochrzczono Bernadettę (obecny Kościół Najświętszego Serca Jezusowego). Obiadokolacja, po której udział w procesji ze świecami. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Msza święta i pożegnanie Lourdes przy Grocie Massabielskiej. Przejazd do ANDORY, spacer urokliwymi uliczkami małego państwa w Pirenejach. Przejazd na nocleg do SANTA SUSANNA. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 7:
Śniadanie. Wycieczka do BARCELONY, poznanie najważniejszych zabytków stolicy Katalonii, w programie: spacer po słynnej ulicy Las Ramblas do Placu Katalonii. Zwiedzanie dzielnicy Gotyckiej Barri Gotic, poznanie najważniejszych zabytków Antonio Gaudiego: Kościół Świętej Rodziny - Sagrada Familia, Casa Milo, Casa Batlo, przejazd do Parku Guell - spacer, przejazd na Wzgórze Montjuic z obiektami olimpijskimi, Pałac Królewski. Dla chętnych wizyta na stadionie - Camp Nou (dorośli 23 /dzieci 18 €). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Wypoczynek na plaży, spacery. W godzinach popołudniowych przejazd do MONTSERRAT – wizyta w Sanktuarium Czarnej Madonny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie, przejazd na nocleg do LA SALETTE. Po obiadokolacji udział w nabożeństwie wieczornym i procesji.

Dzień 10:
Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Płaczącej Madonny położonym we francuskich Alpach w wyjątkowo pięknej okolicy sprzyjającej modlitwie i przeżyciom duchowym. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19 września 1846 r, film przedstawiający historię objawień. Przejazd nocny do kraju lub nocleg we Francji , Niemczech***

Dzień 11:
Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Program zwiedzania możemy dopasować do potrzeb grupy. Program ramowy może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot / przewodnik.