KONTAKT
Drukuj ofertę

Czechy, Polska 5 dni Śladami św. Wojciecha

Czechy, Polska / Levy Hradec, Libice, Pribram, Svats Hora, Praga, Kutna Hora, Gniezno, Roztoky
1/10
Transport: autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: Wg programu
Numer oferty: WL/0132
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

DZIEŃ 1 :
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Gniezna. Nawiedzenie Sanktuarium św. Wojciecha- najstarszego sanktuarium w Polsce:Katedra Gnieźnieńska z Drzwiami Gnieźnieńskimi – unikalnym zabytkiem romańskiej sztuki odlewniczej przedstawiający 18 scen z życia św. Wojciecha od narodzin do śmierci męczeńskiej. Skrzydło lewe zawiera obrazy z pobytu świętego w Czechach, Niemczech i we Włoszech, a prawe z działalności misyjnej w Polsce i w Prusach. W katedrze znajduje się również srebrny relikwiarz Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Kudowy Zdrój.

DZIEŃ 2 :
Śniadanie. Przejazd do Libic – miejsca urodzenia św. Wojciecha. Zobaczymy pozostałości kościoła rodu Sławnikowiców, pomnik św. Wojciecha i jego brata Radzima Gaudentego, a także kościół św. Wojciecha i stojący przed plebanią pomnik przedstawiający Świętego jako dziecko. Następnie pojedziemy w okolice miasta Roztoky. Nawiedzimy Levy Hradec – kościółek św. Klemensa, najstarszy kościół na terenie Czech związany z działalnością św. Wojciecha. Tutaj św. Wojciech został mianowany biskupem. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolice Pragi.

DZIEŃ 3 :
Śniadanie. Wyjazd do Pragi. Zwiedzanie miasta: Hradczany – „królewska” dzielnica na zachodnim brzegu Wełtawy: Katedra Św. Wita, Wacława i Wojciecha ze słynnymi Złotymi Wrotami, tu znajdują się doczesne szczątki św. Wojciecha, które zostały w 1039 roku przewiezione tu z Gniezna po napaści księcia czeskiego na Polskę; Loreta, Stary Pałac Królewski, Bazylika i Klasztor Św. Jerzego, Ogrody, Złota Uliczka; Mala Strana – dzielnica pięknych barokowych pałaców, uroczych ogrodów i malowniczych kamieniczek, Kościół Św. Wojciecha, Wyspa Kampa, Most Karola ze słynnymi rzeźbami figuralnymi, w tym rzeźbą św. Wojciecha na wieży mostowej; Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w spektaklu „Fontanna Kriżikowa” – piękna kompozycja światła, muzyki i wody ( za dodatkową opłatą 220 Koron) Powrót do miejsca zakwaterowania na nocleg.

DZIEŃ 4 :
Śniadanie, po którym przejazd na dalsze zwiedzanie Pragi. Stare Miasto: Rynek Staromiejski, Kościół Tyński, Ratusz z Wieżą Zegarową, zabytkowe kamienice z gotyckimi i renesansowymi fasadami. Zobaczymy także klasztor benedyktyński na Brevnovie – najstarszy na terenie Czech, założony w 993 r. przez św. Wojciecha. Następnie nawiedzimy najważniejsze Sanktuarium Maryjne w Czechach – Pribram. Sanktuarium z cudownym posągiem Panny Marii Świętogórskiej, ufundowane przez jezuitów w XVII w. leżące u podnóża Świętej Góry. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Obiadokolacja.

DZIEŃ 5 :
Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych