KONTAKT
Drukuj ofertę

Chorwacja, Słowenia, Bośnia Hercegowina 8 dni

Chorwacja, Słowenia, Bośnia Hercegowina / Lublana, Postojno, Plitvice, Split, Trogir, Dubrovnik, Medziugorje
1/8
Transport: autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Zakwaterowanie: Wg programu
Numer oferty: WL/0041
Cena na zapytanie
Zapytaj o ofertę

1 dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 04:00. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię, zakwaterowanie w hotelu w Słowenii, nocleg. Po drodze planowane są krótkie postoje.

2 dzień
Po śniadaniu, we wczesnych godzinach porannych przejazd do Lublany, stolicy Słowenii (krótki spacer po mieście). Przejazd na zwiedzanie jaskini Postojna Jama. Ta licząca 2 mln lat, wydrążona w skałach przez rzekę Pivkę, jaskinia jest jedną z największych i najbardziej znanych jaskiń na świecie, wiedzie przez ok. 27 km sal i korytarzy. Trasa turystyczna obejmuje 5,5 km, z czego 4 km to przejazd kolejką elektryczną. Zobaczymy zespół grot, skał i podziemnych przejść, wielometrowe, mieniące się różnymi kolorami nacieki skalne, stalaktyty, stalagmity i kurtyny skalne. W jaskini panuje stała temperatura 8 st C, a jej szczególną osobliwością jest występowanie odmieńca jaskiniowego, żyjącego wyłącznie w wodach dynarskiego krasu , zwanego ludzką rybką. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w północnej części Chorwacji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień
Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd na wybrzeże i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu proponujemy wyjazd na całodniową wycieczkę do Splitu i Trogiru (na miejscu lokalny przewodnik). W Splicie, największym mieście Dalmacji zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu - krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana - jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.) i malowniczy port. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny. Nocleg.

5 dzień
Po wczesnym śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika (po drodze fantastyczne widoki na góry i Adriatyk), ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie, między innymi spacer po starym mieście, Mala Braca - klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz mury miejskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny. Nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu wyjazd z hotelu do Medziugorie w Bośni i Hercegowinie . Wejdziemy na Górę Objawień gdzie, Matka Boża po raz pierwszy ukazała się 6 osobom 24 czerwca 1981 roku i od tego czasu trojgu z nich ukazuje się codziennie a pozostałym 3 raz na jakiś czas przekazując im swoje orędzia. Powrót do hotelu . Obiadokolacja. Nocleg

7 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną do Polski .

8 dzień
Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach rannych.