KONTAKT
Drukuj ofertę

Anglia: Londyn i miasta Anglii 7 dni

Anglia / Londyn, Oxford, Stonehenge, Bath, Stratford-Upon-Avon
1/12
Transport: autokar
Wyżywienie: Wg programu
Zakwaterowanie: Wg programu
Numer oferty: WL/0078
Cena od 1 290 zł
Zapytaj o ofertę

1 dzień : 
Wyjazd z Polskiy o godz. 14.00 ,przejazd do Anglii trasą: Świecko – Hannover – Venlo - Calais , z postojem na posiłek przed granica niemiecka.

2 dzień : Londyn

Przeprawa przez kanał La Manche we wczesnych godzinach porannych, nastepnie przyjazd do Londynu i zwiedzanie: City of London: spacer w czasie którego zobaczymy najważniejsze zabytki tej  najstarszej dzielnicy Londynu (St.Pauls katedra, giełda królewska, Bank of Englands, gmach najstarszego Towarzystwa Ubezpieczeniowego Lyods, Millenium Bridge) a następnie zwiedzanie Tower of London - najstarszej Twierdzy Europy. Po zwiedzaniu udamy sie na rejs statkiem po Tamizie, po czym przejedziemy na spotkanie z rodzinami, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.            Uwaga:w tym dniu poruszamy sie komunikacja miejska

3 dzień : Londyn
Śniadanie. Zwiedzanie dzielnicy Westminster: Big – Ben , Gmachy Parlamentu, Whitehall ulicy gdzie znajdują się główne gmachy rządowe i siedziba Premiera), Opactwo Westminsterskie /zwiedzanie/, Palac Buckingham, królewski St. James park, Trafalgar Sq, Piccadilly Circus, zwiedzanie British Muzeum. Powrot na obiadokolacje i nocleg.

4 dzień: Stonehenge , Bath
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Stonehenge - gdzie znajduje sie jedna z najsłynniejszych budowli megalitycznych wpisana na listę UNESCO i Bath - gdzie Rzymianie założyli łaźnie, które uczyniły z Bath już w czasach georgiańskich słynnym ośrodkiem wypoczynkowym i leczniczym. Z tego okresu dziś możemy podziwiać rzymskie łaźnie, opactwo, słynny Most Pulteney. Tu mieszkała Jane Austin - akcja jej dwóch książek rozgrywa sie właśnie w Bath. Obiadokolacja i nocleg

5 dzień : Stratford-Upon-Avon, Oxford, Cotswold
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Środkowej Anglii – Stratford – Upon - Avon miasta Wiliama Shakespeare , gdzie znajduje sie wiele pamiątek po słynnym dramaturgu (dom urodzenia, kościół Św. Trójcy gdzie został  pochowany oraz kilka posiadłości należącym do jego rodziny). Zwiedzanie domu urodzenia Shakespeare/, następnie przejazd do Oxford(jednego z najstarszych uniwersytetów), przez Cotswold - malownicze wioski na wzgórzach słynące z hodowli owiec, i domów z kamienia, rejon wykorzystywany do wydobywania kamieni, znajdują się tam tez liczne kamieniołomy. W Oxfordzie, w czasie spaceru zobaczymy najważniejsze budynki uniwersyteckie, w miarę możliwości wstęp do jednego z wybranych (otwartych) College'u. Powrót do Londynu, obiadokolacja , nocleg. 

6 dzień : Londyn
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd komunikacją miejska do Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds , następnie wyjazd z Londynu w kierunku Dover i przeprawa przez kanał La Manche.

7 dzień :
 
Przyjazd do kraju we wczesnych godzinach porannych, postój na śniadanie, następnie przejazd do Warszawy i powrót w godzinach popołudniowych.